Tomasz Karolak na Dzień Kobiet i Mężczyzn w Tuliszkowie

Blisko 500 osób zasiadło na widowni hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie w niedzielę 8 marca 2026 roku. Gwiazdą tego wieczoru był Tomasz Karolak. Stand –up w jego wykonaniu, przeplatany znanymi przebojami muzycznymi, przygotowany na okoliczność Dnia Kobiet i Mężczyzn spodobał się tak licznie zgromadzonej publiczności. Aktor, znany z wielu filmów, pewnie najbardziej kojarzony z serialu Telewizji Polskiej zatytułowanego Rodzinka.pl, rozbrajał niczym pirotechnik i rozkładał na czynniki pierwsze jak matematyk, relacje między przeciwnymi płciami.

Sentymentalne powroty do lat młodości obecnych pięćdziesięciolatków i starszych widzów wywoływał salwy śmiechu. Pod żartami, którym dzielił się z widzami z wielką łatwością, kryły się jednak dużo głębsze przemyślenia i ważniejsze treści, skłaniające do refleksji. Bo w tej odwiecznej wojnie płci, jedna prawda jest według artysty stała i nie podlega żadnym zmianom. Aktor wyraził ją tym zdaniem: Mam 55 lat, więc mam z górki, i już wiem, że miłość jest najważniejsza.

W tym kontekście w muzycznej warstwie przedstawienia nie mogło zabraknąć tytułowego utworu Rodzinki.pl i tej słynnej frazy: „Więcej jeśli się da, Miłości więcej każdego dnia…”

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć życzeń złożonych przez Mirosława Rojka, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, który był głównym organizatorem wydarzenia, a także burmistrz Gminy i Miasta Eweliny Piwońskiej-Kubiak, złożonych kobietom i mężczyznom. Te słowa idealnie uzupełniły życzeń Burmistrz Gminy i Miasta, Eweliny Piwońskiej-Kubiak. Bo choć świat jest podzielony na pół, to najpiękniej jest wtedy, gdy obie połowy spotykają się przy wspólnym stole.

– jakkolwiek to sobie zinterpretujemy.

– Od czasów Ewy jest wiadomym, że bez kobiet nie byłoby ani jabłek, ani historii świata, ani porządnego zamieszania – zauważyła, podkreślając, że w każdym zakątku Polski świętuje się 8 marca Dzień Kobiet, a w Tuliszkowie, wbrew temu zwyczajowi, docenia się tego dnia również pierwiastek męski. Dlatego  mężczyzn zachęcała do ambicji tak wielkich, jak te Juliusza Cezara, które pozwolą im przekraczać ich własne rubikony, a nieskrępowana wyobraźnia, podobnie jak Leonardowi Da Vinci, przynosiła tylko nieszablonowe rozwiązania i wielkie pomysły. Kobietom życzyła, by determinacja Kleopatry przypominała im, że spryt jest silniejszy niż najpotężniejsza armia, a geniusz Marii Skłodowskiej Curie potwierdzał, że promieniować można nie tylko urokiem, ale także intelektem, zaś siła, stanowczość i romantyzm szedł z nimi razem w parze.

Na zapleczu wydarzenia artystycznego rozgrywało się nie mniej atrakcyjne – kulinarne spotkanie z pysznościami pań z KGW Grzymiszew, KGW Wróblina i KGW Ogorzelczyn. Przygotowane przez nich pyszności były – powiedzmy szczerze – niebem w gębie!

Podziękowania MGOK po Dniu Kobiet

Za nami piękne świętowanie Dnia Kobiet – pełne uśmiechu, dobrej energii i wspaniałego koncertu. Takie wydarzenia nie powstają jednak same… dlatego z ogromną wdzięcznością chcemy podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę (a czasem nawet całkiem sporą cegłę do jego organizacji.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

– Mateusza Gronostaja – za pomoc w przygotowaniu hali do koncertu i uporządkowaniu jej po nim,

– Ani Owczarek i Iwony Janiak – za wsparcie organizacyjne,

– Zakładu Gospodarki Komunalnej – za transport krzeseł, stołów i innych niezbędnych elementów oraz pomoc w hali,

– Macieja Pieszaka – za sprawną obsługę niedzielnego wydarzenia,

– Łukasza Klejny – za profesjonalną i życzliwą opiekę elektryczną (bo bez prądu nawet najlepszy koncert miałby… cichy finał!),

– KGW z Grzymiszewa, KGW z Ogorzelczyna oraz KGW z Wróbliny – za przygotowanie pysznego, słodkiego poczęstunku do naszej kawiarenki,

– Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie, Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie oraz Sołectwa i OSP w Smaszewie za wypożyczenie krzeseł,

– Agnieszki Kalinowskiej-Dróżdż – za dekorację krzeseł, stołów i stolików,

– Sylwii Piechocińskiej, pracownicy promocji Urzędu GiM za zorganizowanie upominków i dodatkowych atrakcji na Dzień Kobiet i Mężczyzn,

– Jarosława Urbaniaka i Roberta Filipiaka, radnych Rady Miejskiej za pełne kultury, dżentelmeńskie witanie uczestników koncertu oraz obdarowanie ich przygotowanymi upominkami,

– Komendanta gminnego ZOSP RP Roberta Zabłockiego oraz druhów Bartosza Glanca, Bartosza Markiewicza i Eryka Jesiołkiewicza z OSP Sarbicko – za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas koncertu.

Dzięki Wam wszystko zagrało – dosłownie i w przenośni.

Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy stworzyć wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników. Dziękujemy za Wasz czas, zaangażowanie i serce włożone w organizację tego wyjątkowego dnia.

Z wyrazami wdzięczności Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury