Strona główna Wydarzenia - MGOK w Tuliszkowie Zapraszamy do zabawy! Dawid Kwiatkowski i PIERSI na Dni Tuliszkowa

Zapraszamy do zabawy! Dawid Kwiatkowski i PIERSI na Dni Tuliszkowa

„3 Po Trzy” jest dobrze znanym w powiecie tureckim zespołem, w którego repertuarze znajdują się covery wielkich przebojów rocka i popu. I to zarówno tych światowych, jak i rodzimych estrad. Sami mówią, że grają po trochu wszystko, mają więc w repertuarze blues, rock, reggae czy funky. Muzyków tuliszkowska publiczność miała przyjemność usłyszeć przed rokiem. Podczas Dni Tuliszkowa przypomnieli nam, co znaczy stary i dobry rock. Sekcję instrumentalną w składzie: Marcin Kwietniewski –  bas, Paweł Majewski – gitara prowadząca, Paweł Wierzbicki – perkusja, dopełniają dwa wokale. Hania Harasna – laureatka wielu konkursów piosenki oraz Mateusz Maćczak, laureat Szansy na Sukces z udziałem zespołu Papa Dance.

Z kolei formacja Monroe z Pleszewa lubi mocne dźwięki i ma na swoim koncie także własną twórczość oraz kilka nagród. Wśród nich jest Grand Prix Summer Rock Festival oraz Nagroda Specjalna Międzynarodowego Festiwalu „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo”. Grupa suportowała wiele gwiazd rodzimej sceny muzycznej, takich jak IRA, Blue Cafe, Oddział Zamknięty, Wilki, Dżem, Perfect, Golden Life, Lombard, Turbo, Feel, czy Ewa Farna.  Jak sami mówią, trudno jest określić rodzaj muzyki, którą wykonują, na pewno jest to mieszanka popu i rocka. Zespół  tworzą: Paula Konowrocka – wokal, Artur Kałużny – klawisze, Darek Niemczewski – gitara, Marcin Konieczny – gitara basowa, HenRy Szczudlik – perkusja, Zbigniew Szczudlik – gitara.

Głównej gwiazdy sobotniego wieczoru nie trzeba nikomu przedstawiać. Kultowy zespół PIERSI istnieje od 1984 roku. Powstał w ówczesnej kolebce muzycznej awangardy – Jarocinie i od razu namieszał  na scenie muzycznej odbywającego się tam festiwalu, o którym zwykliśmy mówić, że był zjawiskiem niezależnego nurtu polskiego rocka. Mocne, punkowe brzmienia oraz prześmiewcze teksty, wraz z wokalistą Pawłem Kukizem, przez wiele lat podbijały serca młodzieży. W legendarnym składzie, oprócz Kukiza, byli: Zbyszek „Dziadek” Moździerski, Rafał „Jezioro” Jezierski oraz Andrzej „Oli” Olszewski.

Mimo tego że w 2013 roku Paweł Kukiz zrezygnował ze współpracy z zespołem, muzycy nie poddali się. Powstał pomysł, żeby nową płytę nazwać PIERSI i Przyjaciele. Od tego czasu muzycy skomponowali ponad 40 nowych utworów, a 17 z nich znalazło się na nowej płycie formacji, świętującej w tym roku okrągłą, 40. rocznicę powstania.

Obecnie zespół tworzą: Zbyszek „Dziadek” Moździerski – bas, Marek „Mały” Kryjom – wokal, gitara, przeszkadzajki, Marcin „Manio” Papior – perkusja, Adam „Asan” Asanov – wokal, Adam „Hans” Kłos – gitara, Marcin „Rospor” Respondek – puzon i Erwin Żebro – trąbka.

W niedzielę, 30 czerwca, zobaczymy i usłyszymy Dawida Kwiatkowskiego. Wokalista i telewizyjny showman należy obecnie do grona najbardziej rozpoznawalnych w Polsce osób ze świata show biznesu. Ten niespełna 30–letni piosenkarz, jest na muzycznej scenie już od dekady. Karierę zaczynał jako nastolatek w zespole Two of Us, solowo brał udział w przesłuchaniach do talent show „Must Be the Music. Tylko muzyka” i wystąpił w pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie, w parze z Janją Lesar.

Na jego popularność niewątpliwe wpłynął udział jako trenera w talent show telewizji publicznej pod nazwą „The Voice Kids”. Artysta na koncie ma osiem solowych albumów i 30 singli. Dwa z albumów trafiły na listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce, za ich sprzedaż Kwiatkowski otrzymał jedną platynową i dwie złote płyty. Ostatni z nich z albumów piosenkarza ukazał się na rynku w styczniu tego roku, jest zatytułowany „Pop romantyk” i przez pierwsze miesiące roku zyskał niebywałą popularność.

Gwiazda tegorocznych Dni Tuliszkowa zdobyła wiele prestiżowych nagród, jest laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, poza tym  czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Bursztynowego Słowika i Telekamery.

Tagi:

Data

29 - 30 cze 2024
Zakończone!

Czas

17:00