Dzień Dziecka 2024 w Tuliszkowie. Zabawowa niedziela

Z powodu pogody pod dachem, a nie tradycyjnie w parku przed domem kultury, zorganizowany został tegoroczny Dzień Dziecka w Tuliszkowie. Niedziele spotkanie (2 czerwca 2024) z tej okazji oficjalnie rozpoczął Mirosław Rojek, dyrektor domu kultury oraz Ewelina Piwońska – Kubiak, burmistrz Tuliszkowa, która złożyła dzieciom życzenia, zachęcając je do spełniania własnych marzeń.

W hali widowiskowo-sportowej stanęły wielkie dmuchańce, rozłożyła się strefa malowania twarzy oraz tatuażu i plecenia warkoczyków a także gier i zabaw. Zmiana miejsca nie przeszkodziła dobrej zabawie, w której wzięła udział licznie dziecięca część mieszkańców, nie zmniejszyła również atrakcyjności programu. Mieliśmy w nim także muzyczno-taneczne niespodzianki. Dla małych i całkiem już dużych dzieci wystąpiły Mażoretki Tuliszków, wykonując w popisowy sposób taneczne układy. W marszowym szyku towarzyszyły także Orkiestrze Dętej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, która zagrała podczas imprezy wyjątkowy koncert, prezentujący możliwości formacji muzycznej. Jak mówił kapelmistrz Jacek Rybczyński, który na co dzień uczy w szkole muzycznej w Koninie, drzwi do orkiestry otwarte są dla dużych i małych cały czas. Lekcje gry na instrumentach dętych udzielane są za darmo, a każdego kto chciałby spróbować nauczyć się na nich gry zapraszamy we wtorki na godzinę 17.00 do budynku domu kultury (w tym tygodniu wyjątkowo próba odbędzie się w czwartek).

Orkiestrę będzie można również zobaczyć w gminnych szkołach, bowiem wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Inicjatyw Muzycznych SMIM realizuje na zlecenie burmistrza projekt promocyjny. Muzycy już odwiedzili miejskie przedszkole, a teraz rusza wraz z instrumentami do szkół. Na tę akcje formacja otrzymała wsparcie z budżetu Gminy i Miasta Tuliszków.

W niedzielę była zielona strefa ekologiczna, którą zorganizowały Boskie Ogrody. Firma przygotowała dla dzieci możliwość zabawy z nasionkami kwiatów, promując kwietne łąki, które są lepsze dla pszczół i dla człowieka od monokultury trawników.