Dawid Kwiatkowski na Dni Tuliszkowa

Możemy to już powiedzieć! Dawid Kwiatkowski będzie główną gwiazdą tegorocznych Dni Tuliszkowa. Świętować będziemy w ostatni weekend czerwca. Idol zwłaszcza młodego pokolenia wystąpi w niedzielę!

To nieprawdopodobne, ale te młody, niespełna 30–letni piosenkarz, jest na muzycznej scenie już od dekady. Karierę zaczynał jako nastolatek w zespole Two of Us, solowo brał udział w przesłuchaniach do talent show „Must Be the Music. Tylko muzyka” i wystąpił w pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” w Polsacie, w parze z Janją Lesar.

Na jego popularność niewątpliwe wpłynął udział jako trenera w talent show telewizji publicznej pod nazwą „The Voice Kids”.

Jednak muzycznie to niezwykle pracowity artysta, na koncie ma osiem solowych albumów i 30 singli. Dwa z albumów trafiły na listy najczęściej kupowanych płyt w Polsce, za ich sprzedaż otrzymał jedną platynową i dwie złote płyty. Ostatni z nich, ukazał się na rynku w styczniu tego roku i jest zatytułowany Pop romantyk i już cieszy się niebywałą popularnością.

Gwiazda tegorocznych Dni Tuliszkowa zdobyła wiele prestiżowych nagród, jest laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, poza tym  czterech nagród Nicklodeon Kids’ Choice Award Bursztynowego Słowika i Telekamery.

Już dziś zapraszamy na ostatni weekend czerwca na Dni Tuliszkowa!