Zdjęcie przedstawia osoby strzelające z łuku w czasie festynu

Przygotowania do Dni Tuliszkowa 2022

Już od początku roku zaczęliśmy przygotowania do Dni Tuliszkowa 2022. Najpierw ogłosiliśmy zapytanie ofertowe na realizację kompleksową imprezy.

Po wyłonieniu wykonawcy, poszukiwaliśmy wykonawców na dwa dni święta miasta. Udało nam się zarezerwować dwóch wykonawców, którzy gwarantowali udział wielu mieszkańców i gości w imprezie. Tradycyjnie sobotę dedykowaliśmy młodszemu pokoleniu i dla niego zaprosiliśmy wschodzącą gwiazdę polskiej piosenki BRYSKĘ. Drugiego dnia zaplanowaliśmy koncert Zespołu WEEKEND.

Mirosław Rojek, dyrektor ośrodka, wymyślił na tegoroczne Dni Tuliszkowa Turniej Sołectw o Tarczę Janusza z Tuliszkowa. Do jego poprowadzenia zaproszono Bractwo Wierzbięty z Krotoszyna, grupę rekonstrukcyjną, która zajmuje się okresem historycznym w którym żyła Janusz z Tuliszkowa.

Zamówiona też została specjalna tarcza, która ma stanowić nagrodę przechodnią dla zwycięskiego sołectwa.

Od początku czerwca ośrodek wzmógł promocję imprezy. Do koncertów podczas Dni Tuliszkowa zaczęły przygotowywać się też zespoły MGOK: Kasztelan Band Project, Żeńska Grupa Wokalna, Studio Piosenki (grupa dziecięca i młodzieżowa) oraz sekcje taneczne SkakankaDANCE i Mażoretki.