Wybitny językoznawca spotka się z mieszkańcami. Profesor Jerzy Bralczyk przyjedzie do Tuliszkowa

Niekwestionowany autorytet języka polskiego, humanista, autor a także znakomity showman i przewodnik po krainie słów – profesor Jerzy Bralczyk odwiedzi Tuliszków 14 października. Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Nortowskiej o godz. 17.00.
I choć profesor Bralczyk nie przyjeżdża z powodu Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 15 października, to nie da się ukryć, że spotkanie z profesorem może być znakomitym prezentem z okazji Dnia Nauczyciela. Zapraszamy na nie jednak wszystkich bez wyjątku, nie tylko nauczycieli.
Leśmian pisał: „(…) słowa się po niebie włóczą i łajdaczą i udają, że znaczą coś więcej, niż znaczą”. A czy słowo to jest wyrazem? Czy wyraz słowem? Skoro powiemy „proszę cię na słówko, a nie „na wyraz”. Dlaczego mówi się „słowami”, a miewa wyrazy współczucia?
O wszystkie te językowe zawiłości będzie można zapytać wybitnego językoznawcę już w następny piątek 14 października. Spotkanie, na które zapraszamy wraz z burmistrzem Tuliszkowa, rozpocznie się o godz. 17.00, nie jak wstępnie planowano o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie i oby słów nam nie zabrakło.