Dzień Kobiet i Mężczyzn 2023 już za nami. Kasztelan Band Project dla kobiet i mężczyzn

To był magiczny wręcz wieczór. Był takim z wielu powodów i za przyczyną wielu osób. Bohaterami tego sobotniego (11 marca) wieczoru byli muzycy Kasztelan Band Project, którzy z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn wystąpili na scenie hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie z największymi przebojami Budki Suflera. – To dla nich tu przychodzicie – podkreślali ze sceny burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman oraz Mirosław Rojek. Drugim zaś bohaterem była niezawodna publiczność, która tak licznie odpowiedziała na zaproszenie bandu, miejscowego domu kultury oraz władz miasta i gminy i wypełniła praktycznie po brzegi widownię.

Dzięki Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, wszyscy mogli dosłownie za grosz kupić domowego wypieku ciasta, wypić herbatę czy kawę. Organizatorzy przyznają, że zainteresowanie ofertą przerosło ich oczekiwania a z przygotowanych przez rodziców ciast pozostała dosłownie resztka. Interesujące stoisko dla gości przygotowała firma  Kwadrans Piękna Katarzyny Bednarz. Prezentowano na mim kosmetyki Mary Kay, a u konsultantek można było otrzymać poradę dotycząca potrzeb skóry oraz doboru kosmetyków i kolorów, zwłaszcza pomadek, które na pewno przydadzą się paniom na nadchodzącą wiosnę. Innego rodzaju kosmetyki dla skóry, a także ciała, obecne były na stoisku firmy pod nazwą z Prezesowa Oliwowa. Joanna Nowacka z Konina przywiozła ze sobą całe bogactwo smaków i zapachów Grecji. To tam właśnie powstają przeróżne oliwy, tłoczone w rodzinnej manufakturze, które można było spróbować na stoisku, na którym mieniły się różnymi kolorami także same oliwki. Niczym płynny eliksir piękna, oliwa z greckich oliwek jest też podstawowym komponentem całego mnóstwa kosmetyków do ciała, rąk, stóp i twarzy. Łączona z miodem, pszczelim woskiem, ziołami czy aromatycznymi olejkami i olejami stanowi balsam dla skóry i wszystkich zmysłów.

Profesjonalny i niezwykle efektowny makijaż ślubny stworzyła Sara Dzikowska ze Studia GLAMOUR. Dzięki naszym sponsorom mogliśmy też przeprowadzić wśród publiczności kilka konkursów z nagrodami. Okazało się, że nasi odbiorcy znakomicie znają utwory Budki Suflera i potrafią je nie tylko zacytować, ale również świetnie zaśpiewać!

Wszystko to jednak była przygrywka do głównego wydarzenia – koncertu Kasztelan Band Project, który wystąpił przed publicznością z nowym projektem – największymi przebojami Budki Suflera. Zespół zagrał w składzie: Mariusz Dróżdż – śpiew, Jarosław Durkiewicz – gitara basowa, Tomasz Maćkowski – instrumenty klawiszowe, Mirosław Robak – saksofon altowy, Marcin Skórka – puzon, Mateusz Staciwa – trąbka, Monika Cieślak – śpiew, Aldona Bednarz – śpiew, Artur Zajdel – instrumenty perkusyjna, Jacek Karpiński – perkusja, Robert „Buba” Michalski – gitara elektryczna i akustyczna. Gościnnie, po raz pierwszy na  gitarze basowej, wystąpił Marcel Dróżdż. – To jest niesamowite przeżycie móc wystąpić na jednej scenie z dzieckiem – przyznał wokalista Mariusz Drożdż. Marcel uczęszcza na zajęcia prowadzone przez Jarosława Durkiewicza z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Dzięki nim wszystkim usłyszeliśmy takie przeboje legendy rocka jak: niezwykły Sen o dolinie, Latawce, dmuchawce, wiatr, Bal wszystkich świętych czy Nie wierz nigdy kobiecie. Historię powstawania tekstu tego ostatniego utworu opowiadał prowadzący koncert Mirosław Rojek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Podobno tworzony był  w wyjątkowo trudnych męskich okolicznościach, które usprawiedliwiają jego przesłanie.

Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco, nie obyło się bez bisów. Burmistrz Krzysztof Roman, dziękował zespołowi za tę ogromną dawkę muzyki i pozytywnych emocji. Złożył przy tej okazji życzenia wszystkim paniom i wszystkim mężczyznom.

Podziękowanie za wsparcie w organizacji koncertu: Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie, Firmie SaundTour Bogdana Poszwy, Jackowi Kosowskiemu, Firmie BRacia Studio Video-Foto Piotr Marciniak z Rychwała, Mateuszowi Staciwie, Restauracji Monaco ze Słodkowa, Maciejowi Pieszakowi.