Zdjęcie przedstawia publiczność widowiska

Pierwszy w tym roku koncert Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie

10 lipca, w niedzielę, pogoda postraszyła nas i skłoniła do zmiany planów dotyczących pierwszego koncertu Letniej Filharmonii Parkowej.

Zdecydowaliśmy się nie ryzykować i przenieśliśmy się do sali ośrodka, a publiczność jak zawsze dopisała. Większość od samego początku uczestniczy w organizowanych przez nas koncertach, ale byli też tacy, którzy pierwszy raz zagościli u nas. I nikt nie żałuje kilkudziesięciu minut spędzonych w festiwalowej atmosferze.

Bowiem Anna Michalak, Klaudiusz Kapłon i Tomasz Raczkiewicz zabrali nas w muzyczną podróż do Sopotu i Opola, dwóch stolic polskiej piosenki okresu PRL-u. Zaśpiewali największe przeboje Czesława Niemena, Ireny Santor, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego i Maryli Rodowicz. Oczywiście publiczność śpiewała z nimi niemal każdy utwór.

Nie obyło się też, jak to bywa z solistami goszczącymi u nas, bez niespodziewanych sytuacji. Gdy okazało się, że jedno z obecnych na koncercie małżeństw obchodzi swój jubileusz, śpiewacy zadedykowali im jeden z utworów i zaśpiewali razem z publicznością Sto lat oraz Gorzko, gorzko.

Takie historie tylko u nas, podczas koncertów Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie.

Galeria