Grafika przedstawia logo MGOK - rycinę pałacu w Tuliszkowie

Dzień poezji i Dzień teatru

Już po raz drugi dom kultury w Tuliszkowie włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca. Rok temu mieszkańcy czytali wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy.”

W 2022, Roku Romantyzmu Polskiego, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w tuliszkowskim parku zaprezentowali ponadczasowy tekst Juliusza Słowackiego „Testament mój”.

Kolejną inicjatywą domu kultury, która zrodziła się w roku ubiegłym, jest prezentowanie fragmentów tekstów dramatycznych na Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada 27 marca. W roku 2021 do czytania zaprosiliśmy nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie.

W tym roku do akcji włączyli się pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie.