Studio piosenki dziecięcej

O sekcji

Działa od 1989 r. W jego zajęciach uczestniczą dzieci I młodzież, w wieku od 6 do 15 lat. Śpiewają dla przyjemności. Kształcą przy tym umiejętności techniczne i rozwijają muzyczną wyobraźnię.

Studio piosenki prowadzi Jarosław Durkiewicz.

Efekty pracy  prezentują podczas imprez odbywających się na terenie gminy.

Od samego początku istnienia Studia Piosenki Dziecięcej wychowankowie biorą udział w konkursach,  przeglądach i festiwalach. Zdobywają  nagrody i wyróżnienia. Oto najważniejsze:

  • Patrycja Idczak i Agnieszka Wiśniewska w 1992 r., a Wioletta Pigulska w roku 2007 i 2010, zostały wyróżnione na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Chodzieży.
  • w roku 1993 Marlena Skubiszewska i Piotr Małolepszy wzięli udział w sesji nagraniowej dla TVP.
  • Eliza Wojciechowska w roku 1995, a Aleksandra Konieczko rok później,  zdobyły wyróżnienie na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie
  • Aneta Ferko otrzymała wyróżnienie na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie w 2003 r., a  I miejsce zajęła  w 2004. W roku 2008 została uhonorowana wyróżnieniem przez Fundację Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży EDA art z Bydgoszczy.
  • Wioletta Pigulska na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie zdobyła nagrody w roku 2006 i 2008, a Grand Prix Festiwalu otrzymała w 2010 roku. Na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Turku w roku 2010 i  2011 oraz na III Międzypowiatowy Konkursie Piosenki Literackiej w Koninie 2011 zajęła I miejsca. W roku 2011 wzięła udział w Międzynarodowy Festiwal Piosenki  Dziecięcej i Młodzieżowej w Bydgoszczy i Ogólnopolskim Festiwalu Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie. Uczestnicząc w warsztatach wokalnych pracowała m.in. pod okiem Danuty Błażejczyk, Joanny Zagdańskiej, Mietka Szcześniaka, Grażyny Łobaszewskiej.

Galeria