Zespół ludowy „Wrzos” z Grzymiszewa

Występuje w strojach opracowanych przez etnografa na podstawie zasobów muzealnych i dokumentacji fotograficznej. Wykonuje pieśni kujawskie i wielkopolskie śpiewane miejscową gwarą. Wiele z nich to utwory zasłyszane przed laty od najstarszych ludzi; są wśród nich i takie, które opowiadają o życiu Grzymiszewa, z którego wywodzą się członkinie zespołu.
Zdjęcie przedstawia panie z zespołu ludowego podczas tańca

O sekcji

Zespół ludowy Wrzos istnieje od 1972 r. i jest najstarszą grupą twórczą związaną z tuliszkowskim domem kultury.

Nagrania Wrzosu znalazły się w wydawnictwie Folklor muzyczny województwa konińskiego.

Zespół był nagradzany na Międzypowiatowym Przeglądzie Zespołów Ludowych o Wierzbową Nutkę w Wierzbinku, Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Kramsku, Przeglądzie Artystycznym Gmin Powiatu Tureckiego, Wielkopolskim Przeglądzie Zespołów Strażackich w Przykonie. Występował też na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i kilkakrotnie na imprezach towarzyszących podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od wielu lat kierownikiem zespołu jest Helena Poleszczuk.

W roku 2008 Wrzos otrzymał tytuł Lidera Lokalnej Tradycji i Promocji.